Medicalgorithmics uspokoi brazylijskie serca

  • Alina Treptow
01-04-2015, 00:00

Spółka telemedyczna podpisała umowę dystrybucyjną o wartości 21 mln zł z brazylijską spółką ITMS do Brasil.

Po ponad dwóch latach negocjacji Medicalgorithmics, giełdowa spółka telemedyczna, dopięła swego — podpisała alians strategiczny dotyczący dystrybucji urządzenia do badania arytmii PocketECGIII na terenie Brazylii.

Partnerem jest firma ITMS do Brasil, specjalizująca się w telemedycynie. „Wartość umowy netto jest szacowana na 21,3 mln zł w ciągu pięciu lat od podpisania umowy” — czytamy w komunikacie. Giełdowa firma dostarczy brazylijskiemu partnerowiurządzenie oraz oprogramowanie oraz będzie świadczyć usługi serwisu.

ITMS zajmie się dystrybucją, w przyszłości będzie miał też pierwszeństwo do innych technologii kardiologicznych Medicalgorithmics. Rynkowi brazylijskiemu spółka przyglądała się od dłuższego czasu. Marek Dziubiński, założyciel Medicalgorithmics, przekonywał,że rynek jest bardzo atrakcyjny, ponieważ telemedycyna jest tam wspierana przez rządzących. Już dzisiaj w Brazylii robi się najwięcej opisów EKG na świecie.

Co istotne, giełdowa spółka będzie mogła szybko ruszyć ze sprzedażą, ponieważ na początku bieżącego roku otrzymała pozwolenie na sprzedaż PocketECG w Brazylii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Medicalgorithmics uspokoi brazylijskie serca