Medium, kolejne dziecko twórcy Twittera

ŁO, nytimes.con
opublikowano: 10-03-2014, 17:09

Evan Williams dał światu serwisy Blogger i Twitter, a teraz próbuje zaciekawić internautów stosunkowo nowym pomysłem o nazwie Medium.

Bits, blog technologiczny dziennika „The New York Times” podaje, że Evan Williams pomógł zmienić sposób pisania w internecie, a teraz przy pomocy swojego nowego start-upu Medium chce zrozumieć jak będziemy pisali w przyszłości.  

Evan Williams fot. Bloomberg
Evan Williams fot. Bloomberg
None
None

Evan Williams znany jest jako współtwórca serwisu blogowego Blogger, który w 2003 r. kupił gigant branży internetowej Google. Nie było to jednak ostatnie słowo w karierze przedsiębiorcy, bo kilka lat później uczestniczył w powstawaniu Twittera, jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, wymienianego jednym tchem razem z Facebookiem.  

A czym jest Medium? Trudno jednoznacznie opisać ten start-up. Umieszczane są tam zarówno długie, jak i krótkie wpisy, przygotowywane przez amatorów, ale także opłacanych profesjonalistów. Serwis ma niezwykle prostą i czystą stylistykę.   

Williams twierdzi, że sposób w jaki media się zmieniają nie jest w pełni pozytywny, jeśli chodzi o tworzenie lepiej poinformowanego społeczeństwa. 

Medium chce zachować równowagę pomiędzy starym sposobem publikowania, gdzie decydującą rolę odgrywają profesjonalni redaktorzy, a nowym, w którym każdy może coś opublikować w internecie. Portal nie daje możliwości komentowania na końcu postów. Zamiast tego czytelnicy mogą pozostawiać notatki przywiązane do konkretnych słów lub fraz, a sami autorzy decydują, czy te notatki będą upublicznione. Według twórcy portalu dzięki takiemu systemowi pojawiają się bardziej konstruktywne opinie.  

Medium rozpoczęło działalność w 2012 r. i początkowo korzystała z niego niewielka grupa osób. Teraz ma już 13 mln odwiedzających miesięcznie, a już niedługo ma się pojawić aplikacja na iPhone’a, dzięki której będzie można czytać posty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, nytimes.con

Polecane