Melvin Capital skapitulował przed Wallstreetbets

opublikowano: 27-01-2021, 14:23

Melvin Capital Management ujawnił, że zamknął pozycje krótkiej sprzedaży akcji GameStop po tym jak poniósł na nich dużą stratę.

Wielkość straty nie jest znana, ale w poniedziałek fundusze Citadel i Point72 zainwestowały prawie 3 mld USD w Melvin Capital wspierając go finansowo.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
Gabriela Bhaskar

Melvin Capital grał na spadek kursu GameStop, sieci sklepów z grami wideo. Napotkał jednak niespodziewanego przeciwnika. Uczestników mającej ponad 2 mln subskrybentów grupy “Wallstreetbets” na serwisie Reddit. Przyczynili się oni do wzrostu ceny akcji GameStop o 685 proc. od początku roku, co okazało się zabójcze dla wszystkich, którzy grali na spadek kursu spółki. Według S3 Partners, inwestorzy stosujący krótką sprzedaż akcji GameStop ponieśli od początku roku już ponad 5 mld USD. Tylko w poniedziałek mieli stracić 917 mln USD.

Melvin Capital grał także na spadek kursu akcji CD Projekt. Akcje polskiego producenta gier drożały w tym tygodniu wyraźnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane