Menedżer z Lotosu nie sprawdził się w Unimocie

Maciej Szozda, kiedyś wiceprezes Lotosu, utrzymał się na stanowisku prezesa Unimotu tylko osiem miesięcy. Nie spełnił oczekiwań rady nadzorczej.

Maciej Szozda został odwołany we wtorek, 21 sierpnia. Z komunikatu prasowego Unimotu wynika, że „zmiany w zarządzie zostały dokonane m.in. ze względu na odbiegające od oczekiwań rady nadzorczej tempo realizacji działań restrukturyzacyjnych przewidzianych w strategii grupy Unimot na lata 2018-2023.

Maciej Szozda
Zobacz więcej

Maciej Szozda Fot. Marek Wiśniewski

– Działania podjęte w tym zakresie oceniliśmy jako niewystarczające. Oczekiwania rady były znacznie większe – mówi, cytowany w komunikacie, Piotr Cieślak, przewodniczący komitetu audytu rady nadzorczej Unimotu.

Unimot to prywatna firma, którą kontrolują pośrednio bracia Piotr i Adam Sikorscy, działający w branży paliwowej od 1992 r. Na początku 2017 r. Unimot przeprowadził udaną ofertę publiczną i przeniósł się z NewConnect na główny rynek GPW. Maciej Szozda przez lata pracował na poletku państwowym: w latach 2009-16 zarządzał segmentem handlu w Lotosie, wcześniej, a od 2002 r., był związany z PKN Orlen. Prezesem Unimotu został w grudniu 2017 r.

Prezesem Unimotu jest teraz Adam Sikorski, współwłaściciel i dotychczasowy przewodniczącego rady nadzorczej.

- Adam Sikorski, doskonale znający i rozumiejący działalność grupy, szczególnie w tym trudniejszym okresie, będzie najlepszą osobą na stanowisko prezesa – powiedział Piotr Cieślak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu