Menedżerowie linii Qantas mają pracować przy bagażach

opublikowano: 08-08-2022, 19:26
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Z powodu braku pracowników i potrzeby uniknięcia chaosu takiego jak w Europie australijskie linie lotnicze Qantas zwróciły się do  menedżerów, aby przez trzy miesiące pracowali przy bagażach w portach lotniczych w Melbourne i Sydney, donosi Yahoo Finance.

O zgłoszenie się 100 ochotników do pracy przy bagażach oraz wykonywania podobnych zadań zwrócił się do szefów i wyższej rangi menedżerów linii dyrektor operacyjny Colin Hughes. Chciałby aby poświęcili oni na nowe zadania od 3 do 5 dni w tygodniu i aby pracowali 4 do 6 godzin dziennie. Zastrzegł, że chętni muszą być zdolni do dźwignięcia jednorazowo bagażu o wadze nawet 32 kg.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Yahoo Finance przypomina, że podczas pandemii linie Qantas zwolniły ponad 1,6 tys. pracowników zajmujących się obsługą bagaży. W czerwcu z powodu kryzysu obsługi pasażerów musiały odwołać ponad 8 proc. lotów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo Finance

Polecane