Mennica sukcesywnie skupuje akcje Netii

ISBnews
24-07-2014, 08:35

Kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa Mennica Polska sukcesywnie skupuje akcje Netii na giełdzie dotychczas po cenie 5,49-5,50 zł, czyli powyżej oferty Vectry w wezwaniu (5,41 zł do 29 lipca) i uważa, że jest najlepszym partnerem do rozmów z funduszami, które rozważałyby sprzedaż pakietu Netii, poinformował prezes Mennicy Polskiej Grzegorz Zambrzycki.

"Mamy środki na dalszy zakup akcji Netii i nadal je kupujemy sukcesywnie na giełdzie, dotychczas po cenie 5,49-5,5 zł, a więc przekraczającej cenę oferowaną obecnie w wezwaniu. Jeśli którykolwiek z aktualnych inwestorów, w tym przede wszystkim funduszy, chciałby sprzedać akcje, to jesteśmy najlepszym partnerem, aby takie rozmowy prowadzić" - powiedział Zambrzycki w rozmowie z "Parkietem".

Wcześniej Jakubas zadeklarował, że nie odpowie na wezwanie na Vectry i nie spodziewałby się jego powodzenia. Inwestor kupował akcje Netii po około 5,4 zł za sztukę, gdy papiery notowane były jeszcze z prawem do dywidendy w wysokości 42 gr na akcję.

Wczoraj Vectra zmieniła cenę w wezwaniu na akcje Netii na 5,41 zł do 29 lipca i 5,11 zł od 30 lipca do 5 sierpnia.

Na początku lipca Vectra ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 114,81 mln akcji, stanowiących 33% kapitału Netii, po cenie 5,31 zł za sztukę.

Prezes Vectry Tomasz Żurański poinformował wówczas agencję ISBnews, że wezwanie do sprzedaży 33% akcji Netii jest inwestycją wyłącznie finansową, Vectra nie planuje łączenia działań biznesowych obu podmiotów. Zakup akcji Netii zostanie sfinansowany ze środków własnych oraz kredytu bankowego, a Vectra liczy na zwrot z inwestycji m.in. dzięki regularnej dywidendzie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mennica sukcesywnie skupuje akcje Netii