Mercor nie widzi spowolnienia

opublikowano: 04-07-2019, 22:00

Producent zabezpieczeń przeciwpożarowych nie dostrzega oznak spowolnienia, liczy na kolejny dobry rok i kolejny wzrost zysku.

— Koniunktura i w Polsce, i w Europie jest dla nas dobra. Widać to po skali zamówień i nie możemy mówić o zmianach w przewidywanej przyszłości — deklaruje prezes Mercora Krzysztof Krempeć.

Wartość kontraktów, jakie Mercor podpisał w pierwszych trzech miesiącach 2019 r. (ostatnim kwartale roku obrotowego spółki) wyniosła około 84,3 mln zł, czyli o ponad 5 mln zł więcej, niż rok wcześniej.

— Nadal prowadzimy przegląd opcji strategicznych. Zarząd rozważa wykorzystanie inwestora finansowego do dalszego rozwoju grupy, ale decyzja jeszcze nie zapadła — deklaruje Krzysztof Krempeć.

Dodaje, że spółka prowadzi rozmowy z potencjalnym inwestorem finansowym, a ich zakończenia można się spodziewać jeszcze przed końcem roku kalendarzowego. Przegląd opcji nie ma natomiast związku z żadną ofertą od ewentualnego partnera, bo — jak wyjaśnia prezes — żadnej oferty, którą spółka musiałaby zaraportować, nie otrzymała. Krzysztof Krempeć zapewnia jednocześnie, że Mercor nie stoi pod ścianą, by musiał się koniecznie zdecydować na któryś z rozważanych scenariuszy i podpisze „tylko dobrą umowę”.

W sierpniu zeszłego roku spółka ogłosiła, że w ramach przeglądu opcji strategicznych rozważane będzie pozyskanie inwestora dla całej grupy lub jednego z obszarów działalności, zawarcie partnerstwa lub aliansu strategicznego, zmiana struktury emitenta lub dokonanie transakcji o innej strukturze. Kilka tygodni temu najkorzystniejszym wariantem byłoby pozyskanie inwestora finansowego. Zarząd Mercora nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy z zeszłorocznego zysku. W zakończonym 31 marca 2019 r. roku obrotowym grupa przy przychodach prawie 371 mln zł (wzrost o 16 proc.) zarobiła na czysto 15,3 mln zł (wzrost o około 30 proc.).

— Zarząd źle się z tym czuje, ale taki był plan, by po sprzedaniu działu oddzieleń przeciwpożarowych, skoncentrować się na dalszym rozwoju firmy. Najbliższe lata powinny być wypracowywaniem zysków na wypłatę dywidendy — mówi Krzysztof Krempeć.

Nie chce jednak powiedzieć, czy to oznacza, że akcjonariusze otrzymają część zysku, jakie spółka wypracuje w tym roku obrachunkowym. Deklaruje jednak, że Mercor chce w tym roku zwiększyć zysk netto.

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu