Merkel wierzy w rozwagę Brytyjczyków

opublikowano: 23-06-2016, 15:08

Niemiecka kanclerz Angela Merkel powtórzyła, iż ma nadzieję, że w trakcie czwartkowego referendum Brytyjczycy opowiedzą się za pozostaniem w Unii Europejskiej, informuje Reuters,

Merkel stwierdziła, że opowiada się za spotkaniem wszystkich członków Unii Europejskiej po brytyjskim głosowaniu w celu przedyskutowania spraw związanych z przyszłością tego bloku polityczno-gospodarczego. Preferuje takie rozmowy, niż w gronie jedynie sześciu członków założycieli UE, czy tylko przedstawicieli strefy euro.

Zobacz więcej

Angela Merkel, kanclerz Niemiec

Bloomberg

Wierzę, że obywatele Wielkiej Brytanii wykażą się rozwagą i wybiorą swoją przyszłość w Unii Europejskiej – powiedziała niemiecka kanclerz. Dodała, że przyszłotygodniowe spotkanie unijne, we wtorek i środę dałoby możliwość na zimno przedyskutowania wielu pilnych kwestii. 

Uważam, że obrady powinny być kontynuowane w gronie wszystkich 28 członków jeśli będzie to możliwe, ostatecznie z 27 przedstawicielami, ale sądzę, że powinniśmy pozostać przy pełnej liczbie członków – powiedziała Merkel.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy