Merlin zarobi 5 mln zł na coinie

opublikowano: 24-08-2018, 13:11

„Polski amazon” będzie miał kryptowalutowy program lojalnościowy. Za projekt mLoyalty odpowiada Krypto Jam. Firmy podpisały umowę.

Merlin, właściciel sklepów internetowych i Krypto Jam przypieczętowały warunki współpracy, dotyczące wdrożenia programu lojalnościowego, opartego na blockchainie i kryptowalucie. Operacyjne uruchomienie zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku. Krypto Jam, za możliwość współtworzenia projektu mLoyalty, zapłaci Merlinowi 5 mln zł.

Krypto Jam Rafała Zaorskiego to młody biznes, który od początku działalności, czyli od lutego, zdobywa dochodowe zlecenia. Z kryptogiełdą Bitbay w maju podpisał kontrakt na 20 mln zł, teraz z Merlinem na 5 mln zł. Łukasz Szczepański, prezes Merlina, pokłada w tym projekcie wielkie nadzieje plany.
Zobacz więcej

Krypto Jam Rafała Zaorskiego to młody biznes, który od początku działalności, czyli od lutego, zdobywa dochodowe zlecenia. Z kryptogiełdą Bitbay w maju podpisał kontrakt na 20 mln zł, teraz z Merlinem na 5 mln zł. Łukasz Szczepański, prezes Merlina, pokłada w tym projekcie wielkie nadzieje plany. fot. Marek Wiśniewski

O nowatorskim pomyśle Merlina rynek dowiedział się na początku lipca, gdy firmy podpisały list intencyjny. Idea uruchomienia kryptowalutowego programu lojalnościowego dla branży e-commerce rozbudziła apetyt inwestorów. Nie zabrakło też sceptycznych komentarzy, że zmartwychwstały Merlin, notowany na rynku NewConnect, słowem „blockchain” próbuje pompować kurs. Tygodnie mijały, podpisanie umowy przeciągało się w czasie, a notowania spółki słabły. Inwestorów nie przekonała zrealizowana w międzyczasie fuzja z Profit M, właścicielem konkurencyjnych sklepów internetowych. Dobra passa wróciła „polskiemu amazonowi” w piątek. Po komunikacie opublikowanym w czwartek wieczorem, kurs Merlina się zazielenił w trakcie piątkowej sesji.

Lada moment, wynika z umowy pomiędzy Merlinem a Krypto Jam, pojawi się Biała Księga mLoyalty, czyli dokument zawierający szczegółowe informacje, dotyczące emisji kryptowaluty. Do zadań Krypto Jamu należy również przeprowadzenie oferty coinów, które zostaną wykorzystane w programie lojalnościowym jako środek płatniczy. Kryptowaluta nie zastąpi złotego, ma być jedynie zamiennikiem np. kart podarunkowych. Na początku będzie można jej używać wyłącznie w sklepach internetowych, należących do grupy. Merlin ma jednak ambicję dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, dlatego chciałby, aby jego pomysł przyjął się w całej branży e-commerce. Również spoza Polski.

Autorski coin Merlina ma trafić również na giełdy kryptowalutowe. Pod uwagę branych jest kilka podmiotów, również zagranicznych. Decyzja, gdzie będzie można handlować  tokenem, jeszcze nie zapadła.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu