Metro będzie miało tunele za darmo

Krzysztof Kluska
opublikowano: 07-01-2003, 00:00

Warszawa. Przekształcenie Metra Warszawskiego, zakładu budżetowego miasta, w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością nie wpłynie negatywnie na działalność firmy. Nie sprawdziły się pogłoski o tym, że metro jako spółka będzie musiało płacić za korzystanie z tuneli i podziemnej infrastruktury stolicy. Według informacji Teresy Kuźmińskiej, rzeczniczki Metra, firma ma umowę z zarządem miasta gwarantującą bezpłatne korzystanie z infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania podziemnej kolejki do końca 2005 roku. Dodatkowo w porozumieniu zapisano, że środki na konserwacje i naprawy infrastruktury będą w tym czasie pozyskiwane bezpośrednio z budżetu miasta. Przekształcenie podziemnej kolejki z zakładu budżetowego w spółkę prawa handlowego budziło sprzeciw organizacji związkowych przewoźnika właśnie z uwagi na kwestie opłat.

Do wczoraj nie została oficjalnie potwierdzona informacja o powołaniu Krzysztofa Celińskiego, byłego szefa PKP, na stanowisko prezesa Metra Warszawskiego i dymisji Bohdana Zunia, dotychczasowego dyrektora Metra.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu