Metro sprzedaje wszystkie hipermarkety Real

opublikowano: 14-09-2018, 07:50

Niemiecki detalista Metro zdecydował się sprzedać wszystkie hipermarkety Real i skoncentrować się na handlu hurtowym, donosi Reuters.

Agencja przypomina, że Metro próbowało w przeszłości sprzedać hipermarkety Real, ale nie udało mu się znaleźć odpowiedniego kupa.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Faktem jest, że mamy stałe zgłoszenia zainteresowania kupnem, co pokazuje, że możemy rozpocząć tą podróż ponownie - powiedział prezes Olaf Koch.

Pojawiły się spekulacje, że tym razem zainteresowany może być Amazon.com, który w ubiegłym roku przejął w USA sieć supermarketów Whole Foods. Niemcy to drugi rynek Amazon.com po USA.

Sieć Real ma 282 hipermarkety i zatrudnia 34 tys. ludzi. W ostatnich latach próbował zbudować sprzedaż internetową, ale obecnie stanowi ona tylko 2 proc. całkowitej. W roku rozrachunkowym 2016/2017 sieć Real zanotowała spadek sprzedaży o 3,1 proc. do 7,2 mld EUR.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu