MF: nowa ordynacja będzie prostsza

opublikowano: 25-03-2018, 22:00

Do końca tego roku resort finansów chce skierować do Sejmu projekt nowej Ordynacji podatkowej.

Jego szefowa, Teresa Czerwińska, zapowiedziała, że przyszłe przepisy przewidują powołanie rzecznika praw podatnika, wprowadzenie uproszczeń i większej generalizacji, czyli szerszego zakresu klauzul ogólnych.

— Prawo nie musi być tak drobiazgowe w każdym zakresie, czyli będzie ono bardziej elastyczne — powiedziała minister po naradzie roboczej z kierownictwem działającej od ponad roku Krajowej Administracji Skarbowej na Pomorzu Zachodnim.

Teresa Czerwińska poinformowała, że spotkała się z przewodniczącym komisji kodyfikacyjnej, która pracuje nad nową ordynacją — i że premier otrzymał jej projekt pod koniec ubiegłego. Obecnie w Ministerstwie Finansów trwają prace nad uwagami do projektowanych zmian. Minister powiedziała też, że prosiła komisję o to, żeby w nowych regulacjach była większa transparentność i większa zwięzłość — aby Ordynacja nie była aktem rozwlekłym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu