MF prognozuje wzrost PKB w I kw. o ok. 2 proc.

opublikowano: 20-02-2003, 15:46

W I kwartale PKB wzrośnie o ok. 2 proc., poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów. Resort spodziewa się większego przyspieszenia gospodarki w drugim półroczu.

- Szacujemy, wzrost PKB w pierwszym kwartale na około 2 proc., spodziewając się jednocześnie szybszego wzrostu gospodarczego w drugiej połowie roku – powiedział Ludwik Kotecki, wicedyrektor departamentu analiz i statystyki resortu finansów.

Zazaczył, że nie widać wciąż ożywienia w inwestycjach. Ma o tym świadczy m.in. słaba sytuacja w budownictwie. W środę GUS podał, że produkcja przemysłowa w styczniu spadła o 5,9 proc. w ujęciu miesięcznym i wzrosła o 4,2 proc. w porównaniu rok do roku.

Na początku lutego minister finansów Grzegorz Kołodko mówił, że w I kwartale wzrost gospodarczy może wynieść 2,5 proc. W IV kwartale ubiegłego roku tempo wzrostu gospodarczego wyniosło ok. 2 proc.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MF prognozuje wzrost PKB w I kw. o ok. 2 proc.