MF: Program PiS-u kosztowałby co najmniej 18-20 mld zł - prasa

Internet Securities
opublikowano: 05-10-2005, 09:08

Koszty realizacji programu gospodarczego Prawa i Sprawiedliwości (PiS) wyniosłyby nie 12-14 mld zł, jak podaje PiS, a co najmniej 18-20 mld zł, wynika z wyliczeń Ministerstwa Finansów, do których dotarła „Gazeta Wyborcza”.

Koszty realizacji programu gospodarczego Prawa i Sprawiedliwości (PiS) wyniosłyby nie 12-14 mld zł, jak podaje PiS, a co najmniej 18-20 mld zł, wynika z wyliczeń Ministerstwa Finansów, do których dotarła „Gazeta Wyborcza”.

„’Gazeta’ dowiedziała się, że swoje wyliczenia ma też Ministerstwo Finansów. Urzędnicy zrobili to z własnej inicjatywy, bo żadna partia ich o to nie prosiła” – napisała środowa „GW”.

Według gazety, z wyliczeń resortu wynika, że obniżka stawki podatku od dochodów osobistych (PIT) do 18% i 32% z 19%, 30% i 40% to koszt blisko 5 mld zł, zaś obniżenie głównej stawki podatku od wartości dodanej (VAT) do 18% z 22% kosztowałoby aż 10 mld zł.

„W sumie same ‘policzalne’ koszty programu PiS to 18-20 mld zł” – czytamy w gazecie.

Resort finansów nie policzył natomiast m.in. skutków wprowadzenia tzw. ulgi prozatrudnieniowej czy obniżenia kosztów pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / MF: Program PiS-u kosztowałby co najmniej 18-20 mld zł - prasa