MF: przelew na ROR zostanie odrzucony

opublikowano: 03-07-2018, 22:00

Zapłata w mechanizmie podzielonej płatności (MPP) jest możliwa wyłącznie na rachunek rozliczeniowy kontrahenta lub rachunek imienny w SKOK otwarty w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą – przypomina Ministerstwo Finansów (MF).

Tylko do takich kont bank i SKOK prowadzą osobno utworzone subkonto VAT przeznaczone dla rozliczeń podatku w MPP — wyjaśnia resort w związku z obowiązującymi od 1 lipca przepisami o dokonywaniu płatności w systemie split payment.

Resort dodaje, że jeżeli nabywca towaru lub usługi przeleje pieniądze w podzielonej płatności na numer konta wskazany przez kontrahenta i okaże się, że to rachunek typu ROR, wówczas taki przelew zostanie odrzucony, a płatność nie zostanie zrealizowana.Nie można otworzyć rachunku VAT np. do wykorzystywanego w biznesie rachunku osobistego. Przedsiębiorca nie musi składać wniosku o założenie tego subkonta w swoim banku. Ten otwiera je i utrzymuje obligatoryjnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu