MF zwolni z VAT szczepionki na Covid-19

  • PAP
opublikowano: 11-12-2020, 16:21

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt nowelizacji rozporządzenia, dzięki której możliwe będzie zwolnienie z VAT szczepionek na Covid-19 i testów diagnostycznych na SARS-CoV-2 - wynika z projektu zamieszczonego na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Obniżona do wysokości 0 proc. stawka podatku dotyczyć będzie dostawy, wewnątrzwspólnotowego nabycia i importu.

"Wejście w życie niniejszego rozporządzenia umożliwi stosowanie stawki VAT 0 proc. przez podmioty dokonujące dostaw testów i szczepionek m.in. do placówek opieki medycznej wykonujących testy i podających szczepionki (producenci i dystrybutorzy testów i szczepionek)” - napisano w uzasadnieniu do projektu.

fot. iStock
fot. iStock

Dodano, że możliwość zakupu przez podmioty testów wykrywających obecność wirusa SARS-CoV-2 i wywołanej nim choroby COVID-19 i ewentualnie szczepionek przeciwko COVID-19 nieobciążonych podatkiem VAT (ze stawką 0 proc.) wpłynie na koszty opieki medycznej w tym obszarze, przyczyniając się tym samym do zwiększenia jej dostępności dla obywateli.

Rozwiązanie to ma być stosowane do 31 grudnia 2022 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane