MFW ocenia nowe działania Argentyny

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 18-09-2020, 14:33

Międzynarodowy Fundusz Walutowy analizuje propozycję budżetu federalnego Argentyny i wzmocnioną kontrolę dewizową, informuje Reuters.

W miniony wtorek bank centralny tego południowoamerykańskiego kraju zdecydował się jeszcze mocniej zaostrzyć kontrolę walutową w celu ograniczenia kurczących się zasobów rezerw dolarowych. Doprowadziło to do załamania notowań peso na czarnym rynku.

Z kolei przedstawiona propozycja budżetu na przyszły rok zakłada wzrost gospodarczy na poziomie 5,5 proc. oraz deficyt rzędu 4,5 proc. PKB. Zdaniem ekspertów, to co najmniej ambitny, jeśli nie nierealny plan. 

Analiza MFW związana jest z negocjacjami dotyczącymi nowego programu pomocowego dla Argentyny. Domaga się niego rząd w Buenos Aires, który chce zastąpienia obecnego, podpisanego w 2018 r. o wartości 57 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane