MFW zwiększył pomoc dla Argentyny

opublikowano: 27-09-2018, 07:09

Międzynarodowy Fundusz Walutowy zgodził się dostarczyć większą i szybszą pomoc finansową Argentynie. Ma to zwiększyć do niej zaufanie rynku.

MFW planuje zwiększyć 36-miesięczny pakiet finansowy dla Argentyny do 57,1 mld USD. Wcześniej oferował 50 mld USD. Linia kredytowa ma wzrosnąć do ok. 50 mld USD. To 19 mld USD więcej niż wcześniej oczekiwano.

Zobacz więcej

Christine Lagarde

Bloomberg

Prezydent Argentyny Mauricio Macri w sierpniu wystąpił do MFW o przyspieszenie pomocy finansowej dla kraju w związku z pogłębiającym się kryzysem gospodarczym i walutowym. Pomoc finansowa ma być wykorzystana głównie do ratowania budżetu kraju. Rząd Argentyny zobowiązał się w zamian zmniejszyć wydatki i zrównoważyć budżet już w 2019 roku, rok szybciej niż wcześniej planował.

Szefowa MFW Christine Lagarde powiedziała, że jest przekonana iż jeden z największych pakietów wsparcia w historii Funduszu pomoże Argentynie odzyskać zaufanie rynku i jednocześnie ochroni najsłabsze środowiska Argentyńczyków. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu