MG: dynamika produkcji w marcu powinna przekroczyć 6 proc.

PAP
opublikowano: 19-03-2014, 18:32

Dynamika produkcji przemysłowej w marcu powinna przekroczyć 6 proc. rok do roku - szacują ekonomiści Ministerstwa Gospodarki.

"Analitycy MG prognozują, że w marcu 2014 r., przy braku różnic w ilości dni roboczych w porównaniu z marcem 2013 r., wzrost produkcji przemysłowej powinien nieznacznie przyspieszyć i powinien przekroczyć 6 proc." - napisano w komentarzu do środowych danych GUS.

"Eksperci MG podtrzymują także wcześniejsze prognozy o 5-proc. wzroście produkcji przemysłowej w pierwszym kwartale" - dodano.

Ministerstwo Gospodarki spodziewa się, że w I kwartale 2014 r. budownictwo powinno odnotować dodatnią dynamikę rok do roku.

"Po sześciu kwartałach spadku, także budownictwo powinno odnotować wzrost w ujęciu rocznym w pierwszym kwartale, choć po części będzie to wynikiem korzystnych warunków meteorologicznych" - napisano w komentarzu MG.

Według wstępnych danych GUS produkcja sprzedana przemysłu w lutym 2014 r. była o 5,3 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2013 roku. Produkcja przedsiębiorstw budowlanych w porównaniu z lutym 2013 r. była wyższa o 14,4 proc., a w porównaniu ze styczniem b.r. o 18,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MG: dynamika produkcji w marcu powinna przekroczyć 6 proc.