MG sprzeciwia się dokapitalizowaniu Huty Katowice

Katarzyna Jaźwińska
11-01-2001, 15:35

Edward Nowak, wiceminister gospodarki, uważa, że dokapitalizowanie Huty Katowice kwotą 661 mln zł jest nieuzasadnione.

- To jest wlewanie wody do dziurawego dzbanka - powiedział dziennikarzom minister, odrzucając tym samym postulaty kierownictwa HK.

Jego zdaniem, huta przede wszystkim potrzebuje inwestora, który zapewni jej przekształcenie produkcji i przestawienie się z działalności surowcowej na przetwórczą.

Pomóc hucie może również zmiana struktury organizacyjnej i udział w quasi-konsolidacji krajowego hutnictwa wokół określonych segmentów, takich jak produkcja blach grubych (wokół Huty Częstochowa), wyrobów płaskich (wokół Huty Sędzimira) i rur (wokół Stalexportu).

Minister Nowak zapowiedział, że nowelizacja rządowego programu branży stalowej ma być gotowa w marcu. Wtedy też rząd zdecyduje, czy poręczyć Sędzimirowi 175 mln USD kredytu na modernizację walcowni blach.

Urzędnicy resortu gospodarki poinformowali, że do 2 lutego do MSP powinny trafić odpowiedzi potencjalnych inwestorów, których zaproszono do składania ofert kupna hut Sędzimira, Cedlera, Floriana i wydzielonej części lub całości Huty Katowice.

KJ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MG sprzeciwia się dokapitalizowaniu Huty Katowice