Miasta głosują nad projektami

opublikowano: 23-09-2018, 22:00

W małych i dużych miastach trwają głosowania nad projektami, które zostaną sfinansowane z budżetów obywatelskich.

W tym roku w Lublinie, gdzie głosowanie dopiero ruszyło, jest do rozdysponowania 15 mln zł, w Gdańsku, gdzie niedługo się zakończy — 20 mln zł. W mniejszych miastach mieszkańcy zdecydują o przeznaczeniu mniejszych kwot, np. w Łomży 2 mln zł. Gdański magistrat spodziewa się, że w tym roku padnie rekord osób, które wezmą udział w głosowaniu. W ubiegłym było ich 45 tys. W tym do 20 września zagłosowało ponad 25,6 tys.

— Mieszkańcy najchętniej uaktywniają się w ostatni weekend głosowania. Spodziewamy się wtedy co najmniej 10 tys. głosów — mówią urzędnicy.

Głosujący mogą wybierać spośród propozycji dotyczących m.in. wymiany nawierzchni ulic, remontu chodników, montażu defibrylatora,montażu oświetlenia czy pomocy kotom wolno żyjącym. Do wyboru mają także liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i seniorów — treningi, warsztaty, place zabaw itp. Do wyboru jest ponad 300 projektów. W Lublinie — 164.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy