Microsoft pokazał Xbox One

MGA
opublikowano: 22-05-2013, 09:36

Jeszcze w tym roku do sprzedaży ma trafić długo oczekiwany następca Xboxa 360. O prymat na rynku konsol powalczy z nowym dzieckiem Sony.

Oficjalnie wkroczyliśmy w erę konsol nowej generacji. Trzy miesiące po prezentacji przez Sony nowego modelu Playstation, nowy produkt pokazał światu Microsoft. Wbrew oczekiwaniom jego nowa konsola nie będzie nazywała się Xbox 720, ale Xbox One.

Już na pierwszy rzut oka widać, że era konsol, które były zupełnie innymi urządzeniami niż komputery, właśnie się kończy. Wewnętrzna architektura nowego Playstation ma być oparta na tym, co oferują obecnie najmocniejsze PC-ty. Podobnie ma być z Xboxem One. Ma on mieć ośmiordzeniowy procesor, 8 GB pamięci RAM, dysk twardy 500 GB, wejście HDMI oraz - co jest dużym smaczkiem – Blue ray. Ten standard jest dzieckiem Sony, podczas gdy Microsoft lansował zapomniany już HD DVD. Zgodnie z oczekiwaniami nowy Xbox nie będzie kompatybilny ze starymi konsolami Microsoftu.

Z nowinek technologicznych Xbox One ma być sterowany głosem i będzie wymagał obowiązkowo nowego Kinecta. Bez niego nie będzie działał. Nowe sterownik ma być dokładniejszy niż obecny model. Dodatkiem na być usługa Live TV, za którą kryje sie telewizja internetowa. Niestety, w momencie debiutu tylko w USA.

Sercem konsoli mają są oczywiście gry. Zapowiedziano premiery m.in. takich hitów jak FIFA 14, NBA Live 14, Forza Motorsport 5 czy też Call of Duty: Ghosts.

Premiera nowej konsoli Microsoftu ma nastąpić jeszcze w tym roku. Rynek oczekuje, że - podobnie jak Playstation 4 – do debiutu dojdzie w czwartym kwartale, tuż przed Bożym Narodzeniem.

I to wszystko. Dlatego eksperci zgodnie twierdzą, że Microsft rozczarował. Pokazał mniej niż Sony, a miał trzy miesiące więcej na przygotowanie się i znał nowinki, które zaprezentował rynkowi jego japoński konkurent. Najlepiej pokazuje to reakcja giełdy. Akcje Sony poszły w górę o 9 proc., a akcje Microsoftu nie zareagowały na medialny debiut Xboxa One.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane