Microsoft szykuje się na nową niszę

Kamil Kosiński
opublikowano: 06-04-2005, 00:00

Koncern zaoferuje polskim małym firmom program do prowadzenia księgowości. Nie nastąpi to jutro, ale zegar tyka...

Gdy kilka tygodni temu ujawnione zostały plany Matrix.pl dotyczące sprzedaży linii biznesowej Symfonia Brytyjczykom z Sage Group, pojawiły się głosy, że 60 mln zł, które mają zapłacić ci ostatni — to niezbyt wygórowana kwota. Być może Marek Kobiałka, który wraz z podmiotami zależnymi jest głównym akcjonariuszem firmy, zrobił na tej transakcji interes życia. Już niedługo wartość rynkowa polskich producentów finansowo-księgowych tzw. aplikacji pudełkowych może zostać poddana silnej korekcie...

Całkowita nowość

Segment programów finansowo-księgowych dla najmniejszych firm zamierza zaatakować Microsoft. Dotychczas w zakresie aplikacji biznesowych sprzedawał on w Polsce jedynie systemy ERP wywodzące się z dawnego Great Plains Software i Navision. Obecnie chce wprowadzić swój autorski produkt — program o nazwie Small Business Financials.

— To program do księgowości w małych firmach — w Polsce można by powiedzieć jednoosobowych — wyjaśnia Jacek Chwalisz, odpowiedzialny za dział rozwiązań biznesowych w polskim oddziale Microsoftu.

To zupełna nowość nawet na rynku amerykańskim i zanim aplikacja trafi do sprzedaży w Polsce, minie jeszcze trochę czasu.

— Sprzedaż w Polsce chcemy zacząć za dwa lata. Z lokalizacją się nie spieszymy, bo musimy zebrać doświadczenia z rynku amerykańskiego — ujawnia Jacek Chwalisz.

W parze z Wordem

Z obecnych założeń wynika, że gdy program trafi do Polski, nie będzie sprzedawany w oddzielnym pudełku zawierającym tylko tę aplikację. Stanie się częścią jednej z mutacji opakowaniowej pakietu biurowego Office. Nazywać się ona będzie Office Small Business Accounting.

— Z dzisiejszej perspektywy jest za wcześnie na mówienie o szczegółach. Można powiedzieć, że taki pomysł istnieje, ale to bardzo wstępne plany — dodaje Jacek Chwalisz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Microsoft szykuje się na nową niszę