Kalifornijski gigant usług w chmurze i twórca m.in. systemu Windows oczekuje, że bieżącym czwartym kwartale roku obrachunkowego będzie zmuszony zaksięgować związaną z tym opłatę w wysokości 450 mln USD (5 centów za akcję), w formie odpisu aktualizującego wartość aktywów i utratę wartości.
Zmiana strategii i nowe podejście to odpowiedź na zmianę warunków zewnętrznych i wzrost znaczenia usług i handlu internetowego. Po wybuchu pandemii koronawirusa firma zamknęła lokalizacje Microsoft Store pod koniec marca. Potentat deklaruje, że pracownicy detaliczni będą nadal pracować w obiektach korporacyjnych i zdalnie.
Nasza sprzedaż wzrosła online, ponieważ nasze portfolio produktów ewoluowało do oferty w dużej mierze cyfrowej, z sukcesem obsługujemy klientów poza fizyczną lokalizacją – stwierdził wiceprezes korporacyjny David Porter.