Miechów zbuduje pływalnię

MBE
opublikowano: 05-01-2010, 00:00

Małopolskie miasto inwestuje

Małopolskie miasto inwestuje

w infrastrukturę

sportową. Na razie odłożyło na ten cel 16 mln zł.

W Miechowie, mieście w województwie małopolskim, powstanie kryta pływalnia z basenem i częścią rekreacyjno- -sportową. Będzie to już ostatni element planu rozwoju bazy sportowej miasta. W latach 2008 i 2009 powstały dwa inne kompleksy sportowe, m.in. boisko Orlik.

Kryta pływalnia będzie mieć kilka basenów: sportowy, rekreacyjny, a także brodzik dla dzieci, wannę hydromasażową i jacuzzi. Jej projekt jest już gotowy, teraz miasto poszukuje wykonawcy. Na realizację tej inwestycji gmina zapisała w budżecie ponad 16 mln zł, ale ostateczny koszt budowy będzie znany w lutym po wyłonieniu wykonawcy.

W ubiegłym roku nie udało się uzyskać na ten cel dofinansowania unijnego, w tym roku Miechów zamierza wystąpić z wnioskiem o pomoc do Urzędu Marszałkowskiego lub uzyskać dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Chce też skorzystać z zielonej energii.

— Będziemy starać się też o pieniądze unijne na 80 kolektorów, które planujemy umieścić na dachu pływalni — mówi Krzysztof Świerczek, burmistrz Miechowa.

Mieszkańcy miasta, którzy wybiorą się na pływalnię, będą oglądać zmagania sportowe z widowni na antresoli. Pod tym samym dachem będą mogli pograć w squasha, skorzystać z sali fitness, sauny, kręgielni lub kawiarni. Budowa obiektu potrwa do 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu