Miedź drożeje dzięki Chinom

opublikowano: 26-11-2015, 15:31

Cena miedzi rośnie wyraźnie w czwartek dzięki doniesieniom, że chiński regulator może zainteresować się transakcjami spekulacyjnej gry na spadek kursu tego oraz innych medali.

Kurs miedzi z grudniowych kontraktów rósł o 2,2 proc. do 2,092 USD za funt. Platyna z grudniowych kontraktów drożała o 0,9 proc. do 850,60 USD za uncję. Miedź jest najmocniej drożejącym metalem wśród tzw. metali bazowych i wartościowych.

Bloomberg

Najwięksi chińscy dostawcy niklu i miedzi mają spotkać się w tym tygodniu i rozważyć metody walki z nadmierną w ich ocenie spekulacyjną tzw. krótką sprzedażą miedzi, cynku i innych metali, dowiedział się Bloomberg.

Inne źródła poinformowały, że Chińskie Stowarzyszenie Przemysłu Metali Nieżelaznych wystąpiło do Krajowej Komisji Rozwoju i Reform o interwencyjne zakupy niklu, aluminium i innych metali, co miałoby zahamować spadek ich cen.

W czwartek w związku ze Świętem Dziękczynienia w USA odbywa się jedynie elektroniczny handel kontraktami na metale. W piątek rynki ropy i metali będą pracowały krócej niż zwykle.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane