Miedź najdroższa od dwóch lat

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 20-11-2020, 13:04

Miedź osiągnęła w piątek nowy dwuletni szczyt i jest na dobrej drodze do najwyższego tygodniowego wzrostu od września.

Miedź
Miedź
Fot. Łukasz Klepaczewski/Pixabay

W piątek cena miedzi na londyńskiej giełdzie podskoczyła o 1,6 proc. do 7207,50 USD za tonę. Sprawia to, że metal prawdopodobnie uzyska tygodniowy wzrost na poziomie 3,2 proc.

Notowania metali nieszlachetnych wzrosły w tym miesiącu ze względu na oznaki postępu w opracowywaniu szczepionki przeciwko koronawirusowi, która pomogłaby gospodarkom w ponownym otwarciu się i ożywieniu globalnego wzrostu. Nadal jednak istnieją bezpośrednie obawy, że nowe blokady, zwłaszcza w USA, mogą spowodować ponowną presję na aktywność gospodarczą.

Zyski metali przemysłowych są dodatkowym efektem ożywienia w Chinach – kraju, który największym konsumentem miedzi. Indeks LMEX osiągnął w czwartek najwyższy poziom od czerwca 2018 r. Wzrosty nastąpiły pomimo odrodzenia się infekcji wirusowych w niektórych kluczowych państwach zachodnich i ostrzeżeniach Międzynarodowego Funduszu Walutowego o kruchości odbicia gospodarczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane