Międzynarodowy Czempion: Eksporter – duże przedsiębiorstwo

W tegorocznej edycji konkursu w kategorii Eksporter – duże przedsiębiorstwo równych sobie nie miał Novol. Wyróżnienia otrzymały AS-PL i Spiżarnia.

Nagroda główna: Novol

Międzynarodowy Czempion: Eksporter – duże przedsiębiorstwo

  • DI
opublikowano: 12-01-2022, 19:41

W tegorocznej edycji konkursu w kategorii Eksporter – duże przedsiębiorstwo równych sobie nie miał Novol. Wyróżnienia otrzymały AS-PL i Spiżarnia.

Nagroda główna: Novol

Spółka z powodzeniem rozwija się w kilku branżach: chemii przemysłowej, gospodarczej, wyrobów z tworzyw sztucznych i materiałów budowlanych. Novol jest międzynarodową firmą specjalizującą się w lakiernictwie samochodowym. Oferuje kompleksowe technologie napraw lakierniczych i materiały dla szkutnictwa. Eksportuje produkty m.in. do krajów europejskich, Rosji, Afryki i Chin. Dlaczego przedstawiciele spółki wybrali te rynki? Zależało im na bezpiecznej działalności eksportowej w długim okresie. Ponadto bariery wejścia na wspomniane rynki nie były dla nich zbyt dużym wyzwaniem.

Filip Nowakowski, prezes firmy Novol
Aleksandra Jankowiak

Firma nie zamierza spocząć na laurach. W ciągu najbliższych trzech lat planuje podbić nowe rynki. W grę wchodzą m.in. Australia, Filipiny, Indonezja, Laos, Mozambik, Republika Zielonego Przylądka, Tajlandia, Tanzania i Wybrzeże Kości Słoniowej. Jakie są przewagi konkurencyjne spółki? Do jej atutów zaliczyć należy nowoczesne produkty i własne laboratoria badawczo-rozwojowe. Zespół wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów prowadzi badania dotyczące lakiernictwa samochodowego, przemysłowego i chemii stosowanej w produkcji parkietów i szkutnictwie. Prace B+R obejmują m.in. tworzenie receptur, tzw. badania mechaniczne i starzeniowe produktów, a także ocenę ich parametrów i właściwości aplikacyjnych.

Wyroby firmy Novol powstają z wyselekcjonowanych surowców dostarczanych z całego świata i bazują na nowoczesnych technologiach. Przedstawiciele spółki nie mają problemu z dostosowaniem oferty do potrzeb klientów na nowych rynkach. W skali roku produkcja firmy wynosi ponad 18 tys. ton, z czego 13 tys. ton trafia do ponad 50 krajów. Partnerzy handlowi spółki, działający m.in. w Niemczech, Francji, Rosji i na Ukrainie, pomagają jej sprostać w realizacji zamówień na konkretne rynki.

Wyróżnienie: AS-PL

Spółka działa w branży motoryzacyjnej - oferuje rozruszniki i alternatory. AS-PL współpracuje z dystrybutorami i hurtownikami części zamiennych z całego świata. Znajduje się w czołówce wiodących dostawców podzespołów elektrycznych do pojazdów. Firma zwraca szczególną uwagę na ekologię i ochronę środowiska. AS-PL ogranicza zużycie cennych surowców i powstawanie śladu węglowego.

Wyróżnienie: Spiżarnia

Spiżarnia jest spółką dystrybucyjną. Eksportuje artykuły spożywcze do Wielkiej Brytanii. Głównymi odbiorcami polskiej żywności są nasi rodacy, którzy wyemigrowali na Wyspy. Spółka chce podbić nowe rynki, w tym m.in. arabski, hiszpański, izraelski i rosyjski. Przedstawiciele Spiżarni planują też stworzenie platformy e-commerce dla klientów indywidualnych. Zamierzają dostarczać produkty skompletowane według preferencji konsumentów. Rozmawiają też z kolejnymi kontrahentami hurtowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane