Miejsce parkingowe w Hongkongu sprzedane za prawie 1 mln USD

opublikowano: 24-10-2019, 07:51

To najdroższe miejsce parkingowe w Hongkongu i prawdopodobnie na świecie.

Choć rosną obawy o gospodarkę Hongkongu w związku z wielomiesięcznymi protestami prodemokratycznymi, to rynek nieruchomości wydaje się nimi nie przejmować. Znany inwestor Johnny Cheung Shun-yee sprzedał miejsce parkingowe w The Center in Central, najdroższym biurowców na świecie. Cena wyniosła 7,6 mln HKD (970 tys. USD).

- Wielu właścicieli z The Center to finansiści lub ludzie  z innych wysokowzrostowych biznesów -  powiedział Stanley Poon, dyrektor zarządzający w Centaline Commercial. – Dla tych bogaczy to nie jest znaczący zakup jeśli porównać to z wartością powierzchni biurowych do nich należących – dodał.

Cheung Shun-yee znany jest z szybkich transakcji na rynku nieruchomości. W ubiegłym roku zarobił ok. 900 mln HKD w ciągu 9 miesięcy kupując i sprzedając powierzchnie biurowe. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy