Miele jedzie do Poznania

opublikowano: 26-06-2019, 22:00

Producent AGD, który buduje fabrykę pod Łodzią, stworzy centrum usług w stolicy Wielkopolski, która… stawia na IT.

W Poznaniu powstanie duże centrum usług księgowych.

— Miele otworzy centrum na 200-250 osób. Decyzja już zapadła, natomiast oficjalna informacja zostanie opublikowana po wakacjach. Firma rozważała pod ten projekt także Łódź — twierdzi źródło „PB”.

Technika inwestycji

W Ksawerowie pod Łodzią Miele buduje zakład pralek. Koncern ogłosił tę inwestycję w 2017 r. Zapowiedział 50 mln EUR nakładów i 350 miejsc pracy w pierwszym etapie. Za projekt budowy fabryki w Ksawerowie i uruchomienia centrum usług odpowiada Miele Technika. Nie udało nam się uzyskać komentarza Grzegorza Wolskiego, prezesa spółki.

— Nie komentuję — ucina również Katja Ložina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów w Poznaniu.

Informatyczny skręt

Z ośmiu inwestycji usługowych, które przez ostatnie półtora roku zdobył Poznań, połowa dotyczy centrów IT. W tym roku chce się skupić na firmach z tej branży.

— W mieście działa dużo firm z tego sektora, które rosną. Wchodzą nowi inwestorzy, w tym roku to brytyjskie Next IT i Computacenter. GSK, który od lat ma dział IT, w tym roku ogłosił otwarcie hubu finansowego zatrudniającego 80 osób — mówi Katja Ložina.

We wrześniu miasto we współpracy m.in. z Allegro i GSK zorganizuje konferencję promującą Poznań jako dobrą lokalizację dla działów IT.

— Celem konferencji jest nie tylko wymiana wiedzy i doświadczeń,ale również przyciągnięcie do Poznania talentów — specjalistów IT. Wkrótce zaprezentujemy nazwę, datę i miejsce nowej konferencji, która — mamy nadzieję — wpisze się w kalendarz branżowych imprez na kolejne lata — mówi Katja Ložina.

Poznań robi też ukłon w stronę branży gamingowej.

— W lipcu podpiszemy umowę na dofinansowanie unijne promocji tej branży. Zabierzemy studia gamingowe

na międzynarodowe imprezy. Szansę na to będzie miało 10 najbardziej obiecujących zespołów — mówi Katja Ložina.

W Poznaniu w sektorze nowoczesnych usług biznesowych pracuje ponad 16,8 tys. osób, co daje miastu szóstą pozycję w Polsce, po Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście, Katowicach (z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią) i Łodzi. Działają w nim 102 ośrodki — wynika z raportu branżowego ABSL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy