Miele jedzie do Poznania

opublikowano: 26-06-2019, 22:00

Producent AGD, który buduje fabrykę pod Łodzią, stworzy centrum usług w stolicy Wielkopolski, która… stawia na IT.

W Poznaniu powstanie duże centrum usług księgowych.

— Miele otworzy centrum na 200-250 osób. Decyzja już zapadła, natomiast oficjalna informacja zostanie opublikowana po wakacjach. Firma rozważała pod ten projekt także Łódź — twierdzi źródło „PB”.

Technika inwestycji

W Ksawerowie pod Łodzią Miele buduje zakład pralek. Koncern ogłosił tę inwestycję w 2017 r. Zapowiedział 50 mln EUR nakładów i 350 miejsc pracy w pierwszym etapie. Za projekt budowy fabryki w Ksawerowie i uruchomienia centrum usług odpowiada Miele Technika. Nie udało nam się uzyskać komentarza Grzegorza Wolskiego, prezesa spółki.

— Nie komentuję — ucina również Katja Ložina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów w Poznaniu.

Informatyczny skręt

Z ośmiu inwestycji usługowych, które przez ostatnie półtora roku zdobył Poznań, połowa dotyczy centrów IT. W tym roku chce się skupić na firmach z tej branży.

— W mieście działa dużo firm z tego sektora, które rosną. Wchodzą nowi inwestorzy, w tym roku to brytyjskie Next IT i Computacenter. GSK, który od lat ma dział IT, w tym roku ogłosił otwarcie hubu finansowego zatrudniającego 80 osób — mówi Katja Ložina.

We wrześniu miasto we współpracy m.in. z Allegro i GSK zorganizuje konferencję promującą Poznań jako dobrą lokalizację dla działów IT.

— Celem konferencji jest nie tylko wymiana wiedzy i doświadczeń,ale również przyciągnięcie do Poznania talentów — specjalistów IT. Wkrótce zaprezentujemy nazwę, datę i miejsce nowej konferencji, która — mamy nadzieję — wpisze się w kalendarz branżowych imprez na kolejne lata — mówi Katja Ložina.

Poznań robi też ukłon w stronę branży gamingowej.

— W lipcu podpiszemy umowę na dofinansowanie unijne promocji tej branży. Zabierzemy studia gamingowe

na międzynarodowe imprezy. Szansę na to będzie miało 10 najbardziej obiecujących zespołów — mówi Katja Ložina.

W Poznaniu w sektorze nowoczesnych usług biznesowych pracuje ponad 16,8 tys. osób, co daje miastu szóstą pozycję w Polsce, po Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście, Katowicach (z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią) i Łodzi. Działają w nim 102 ośrodki — wynika z raportu branżowego ABSL.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane