Czytasz dzięki

Mieszane nastroje na amerykańskich giełdach

opublikowano: 25-04-2019, 22:10

Kilka zaskakująco słabych raportów kwartalnych, głównie spółek reprezentujących sektory przemysłowe, w tym takiego giganta jak koncernu 3M psuła nastroje na Wall Street. Przeciwwagą dla nich starały się być mocne rezultaty tak znanych marek jak Facebook czy Microsoft.

W przypadku tej drugiej firmy, będący następstwem lepszych niż oczekiwano wyników, wzrost kursu zaowocował wzrostem wyceny rynkowej producenta systemu „Windows”  przekroczyła magiczny poziom 1 bln USD. Choć „dziecko” Billa Gates’a to trzecia spółka po Apple i Amazonie jaka znalazła się w ekskluzywnym klubie billionerów, przynajmniej przez jakiś czas będzie przewodziła stawce najbardziej wartościowych firm na świecie, jakie znajdują się w publicznym obrocie.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na parkiety dotarła nowa porcja danych makroekonomicznych. Te z rynku pracy rozczarowały, ponieważ w przedświątecznym tygodniu znacząco, najmocniej od 19-tu miesięcy i do najwyższego poziomu od początku lutego wzrosła liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych. 

Z kolei in plus zaskoczyły dane o zamówieniach na dobra trwałe. Zarówno w przypadku liczonych ogółem (wzrost w marcu o 2,7 proc.), jak i bez środków transportu (+0,4 proc.) dynamika okazała się wyższa niż zakładała mediana prognoz ekonomistów. 

Notowania konglomeratu 3M spadały momentami o ponad 11 proc.  Firma nie tylko rozczarowała nie spełniającymi ambicji wynikami pierwszego kwartału, ale co gorsze, obniżyła też prognozę na cały 2019 r. i zapowiedziała sporą redukcję zatrudnienia. Podobne motywy, stały też za silną przeceną akcji giganta usług logistyczno-kurierskich, UPS.

Na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA zniżkował o 0,51 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 tracił 0,04 proc. Natomiast technologiczny Nasdaq rósł o 0,21 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane