Mieszane nastroje na Wall Street

opublikowano: 11-01-2012, 22:08

Środa przyniosła pogorszenie nastrojów wśród inwestorów handlujących na Wall Street.

Wśród głównych przyczyn analitycy wymieniali ponowny wzrost obaw o rozwój kryzysu zadłużeniowego w Europie i w części pesymistyczny raport Fed dotyczący bieżącej sytuacji w amerykańskiej gospodarce.

Zdecydowanie lepiej wypadł sektor technologiczny. Na finiszu sesji rynek Nasdaq notował wzrost o 0,31 proc. W segmencie spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki indeks Dow Jones IA spadał o 0,10 proc. Na plusie był z kolei wskaźnik S&P500 rosnąc o 0,02 proc. Zniżki nie były zbyt dotkliwe, ale to głównie przez zryw z ostatniej godziny sesji.

Tzw. Beżowa Księga Fed wskazała, że w grudniu w mocnym zakresie limitowane było zatrudnienie, a rynek nieruchomości pozostawał w stagnacji.

Przecena na rynku surowcowym negatywnie przełożyła się na wyceny koncernów wydobywczych, paliwowych i energetycznych.

Po raz kolejny „gwiazdą” sesji zostały papiery Eastman Kodak. Kurs legendarnego producenta sprzętu i materiałów fotograficznych, jednego z pionierów branży, który stoi na krawędzi bankructwa zyskiwał momentami ponad 35 proc., zwiększając trzydniowy zysk do ponad 120 proc. Firma poinformowała, że poszukując chętnych na kupno ponad 1100 patentów pozwała Apple i HTC, co może zwiększyć wartość posiadanych przez nią aktywów.

Wzięciem cieszyły się również udziały Lennar Corp. Trzeci pod względem wielkości deweloper w USA poinformował o 20-proc. wzroście nowych zamówień w ostatnim kwartale minionego roku w stosunku do analogicznego okresu 2010 r.

Popularne wśród handlujących były też walory wyemitowane przez banki w tym Citigroup i Bank of America.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane