Mieszane nastroje na Wall Street

opublikowano: 07-03-2018, 22:19
aktualizacja: 07-03-2018, 22:27

Dow Jones spadł o 0,3 proc., a S&P500 stracił mniej niż 0,1 proc. Nasdaq kończył sesję wzrostem o 0,3 proc.

Rezygnacja Gary'ego Cohna ze stanowiska głównego doradcy gospodarczego Donalda Trumpa była wskazywana jako najważniejsza wiadomość wpływająca na nastroje na amerykańskich rynkach akcji w środę. Podkreślano, że był on „rzecznikiem” branży finansowej w Białym Domu, a także osobą hamującą protekcjonistyczne zapędy administracji. To właśnie sprawa ceł na import stali i aluminium miała spowodować, że zdecydował się odejść z Białego Domu. Rynek w pierwszej reakcji zaregował spadkiem bojąc się ewentualnej wojny handlowej. Obawy złagodziła jeszcze w trakcie sesji  Sarah Sanders. Rzeczniczka Białego Domu zasygnalizowała, że cła mogą nie objąć Kanady i Meksyku, a także innych państw. Indeks dolara utrzymywał się przez większą część sesji na plusie, co nie sprzyjało notowaniom złota i innych towarów. Staniała wyraźnie ropa po wiadomości o rekordowo wysokim wydobyciu w USA w ubiegłym tygodniu. Publikowane w środę dane makro nie rozczarowały. Liczba miejsc pracy dodanych przez sektor prywatny w lutym czwarty miesiąc z rzędu przekracala 200 tys. „Beżowa ksiega” Fed powtórzyła, że gospodarka rosła w styczniu i lutym w tempie „niskim i umiarkowanym”, a na zacieśniającym się rynku pracy zaczęły rosnąć wynagrodzenia, ale także „umiarkowanie”.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. REUTERS_Brendan McDermid_Forum

Na zamknięciu spadały wskaźniki 8 z 10 głównych segmentów S&P500. Najmocniej taniały akcje spółek z segmentów energii (-0,8 proc.) i dóbr codziennego użytku (-0,9 proc.). Najmocniej drożały akcje spółek IT (0,55 proc.) i ochrony zdrowia (0,5 proc.). Na zamknięciu taniała połowa spółek wchodzących w skład S&P500. Z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones staniało 19. Najmocniej spadły kursy Exxon Mobil  (-2,5 proc.), The Travelers Companies (-1,8 proc.) i Home Depot (-1,7 proc.). Największy popyt był na akcje 3M (0,85 proc.), Intela (1,2 proc.) i IBM (1,7 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu