Czytasz dzięki

Mieszane nastroje na Wall Street

opublikowano: 17-04-2019, 22:08

Środowe notowania na amerykańskich giełdach nie miały spokojnego przebiegu. Indeksy poddawały się wahaniom, a obóz niedźwiedzi wspierany był przez kontynuację wyprzedaży spółek z szeroko rozumianego sektora opieki zdrowotnej, która zdołała przebić rajd w segmencie producentów układów scalonych.

Dane makro jakie dotarły na parkiety miały raczej optymistyczny wydźwięk ze spadkiem deficytu handlowego do najniższego poziomu od ośmiu miesięcy na czele.

Przecena była wynikiem obaw związanych z potencjalnymi zmianami w systemie opieki zdrowotnej w związku z przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi w USA. Analitycy wskazują, że tak istotnie może się stać biorąc pod uwagę kontrolę Demokratów nad Kongresem.

Wzięciem cieszyły się z kolei udziały producentów chipów. Wśród nich brylował Qualcomm, który wygrał sądową batalię z Apple. Kurs akcji Qualcommu momentami rósł o ponad 10 proc. 

Udany dzień mieli też akcjonariusze Intela. W przypadku największego na świecie producenta procesorów  poinformował, że wyszedł z biznesu modemów 5G dla smartfonów. 

Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA zniżkował symbolicznie o 0,01 proc. Wskaźnik S&P500 tracił 0,23 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,05 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane