Mieszane otwarcie w USA

PAL, MW, Bloomberg
opublikowano: 28-06-2010, 16:04

Główne indeksy Wall Street przez pierwsze pół godziny poniedziałkowego handlu zachowywały się jak na huśtawce. Niejednoznaczne nastroje inwestujących w USA widać było zresztą już w handlu elektronicznym.

Bez sensacji rozpoczyna się kolejny handlowy tydzień na Wall Street. Niewykluczone, że przyczyniają się do tego zbliżające się wielkimi krokami wakacje oraz brak makro w poniedziałkowym kalendarzu. Jedyna informacja z gospodarki zapowiedziana na poniedziałek została podana godzinę przed sesją i miała wydźwięk neutralny. W maju dochody Amerykanów wzrosły o 0,4 proc. przy średniej prognoz analityków na poziomie 0,5 proc. Z kolei wydatki zwiększyły się o 0,2 proc. wobec średniej prognoz 0,1 proc.

Amerykańscy inwestorzy pozbywają się dziś akcji Kraft Foods. Kurs koncernu spożywczego jest 0,8 proc. pod kreską po informacji o sprzedaży polskiego Wedla japońskiej firmie Lotte Group. Przypomnijmy, w Polsce jako pierwszą podał informację – kilka godzin temu – właśnie „Puls Biznesu”.

Kurs BP, który zniżkował w handlu elektronicznym, po dzwonku rośnie o ponad 1 proc. rynek zdyskontował już, jak widać, informację o zwiększeniu kosztów związanych z czyszczeniem Zatoki Meksykańskiej po wycieku do 2,65 mld USD (o 300 mln więcej niż podawano jeszcze w miniony piątek).

Rosną notowania Energy Recovery – o 12 proc., zniżkuje kurs MEMC Electronic – akcje tracą 3 proc. Inwestorzy skupują papiery Papiery First Solar i Micron Technology – akcje obu spółek rosną o 3 proc. Cabot Oil & Gas zyskuje ponad 4,4 proc. Warto obserwować notowania Apple. Maszyna marketingowa spółki nie zwalnia – dziś producent poinformował, że sprzedaż iPhone’a 4 przekroczyła po 3 dniach 1,7 mln sztuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Mieszane otwarcie w USA