Mieszkańcy tych miast lubią wyciąg liści koki

Aleksandra Rogala
opublikowano: 14-03-2018, 22:00

Aż pięć szwajcarskich miast znalazło się w czołówce europejskich miast, których mieszkańcy spożywają najwięcej kokainy.

Ranking powstał na podstawie badań laboratoryjnych w 2017 r., w których oznaczano ślady kokainy w wodzie ze ścieków z miejskich systemów kanalizacyjnych. Najwięcej miligramów narkotyku w próbkach przypadających na 1000 mieszkańców odnotowano w Barcelonie. Stolicy Katalonii niewiele ustępują m.in. Zurych, Antwerpia, St. Gallen, Genewa, Bristol, Amsterdam, Bazylea, Berno i Dortmund.

W tegorocznej dziesiątce nie znalazł się m.in. Londyn, który w 2016 r. wylądował na drugim miejscu. Naukowcom z European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction, pracującym nad najnowszym raportem, nie udało się tam pobrać nowej próbki. Łącznie w ubiegłym roku zbadali 60 miast. Według Bloomberga, na liczną szwajcarską reprezentację prawdopodobnie wpływ miał fakt, że akurat te miasta były najbardziej chętne do współpracy z naukowcami. Ale nie tylko to.

— Ich wysokie dochody i łatwy dostęp do narkotyku odgrywają tu dużą rolę — skomentował Joao Matias, jeden z autorów raportu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Mieszkańcy tych miast lubią wyciąg liści koki