Mieszkanie+ w Warszawie bliżej realizacji

opublikowano: 07-08-2018, 22:00

Jest umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dla największego osiedla w ramach programu Mieszkanie+.

Budowa osiedla przy ul. Karczunkowskiej (na granicy warszawskiego Ursynowa i gminy Lesznowola, k. stacji kolejowej Warszawa Jeziorki) ma ruszyć w drugiej połowie 2019 r. Będzie to największa inwestycja w ramach rządowego programu budowy tanich mieszkań na wynajem. Na działce o powierzchni 15 ha powstanie aż 2,7 tys. lokali.

Na działce przy ul. Karczunkowskiej w Warszawie zaprojektowano 19 budynków mieszkalnych, w których znajdą się także powierzchnie przeznaczone na działalność handlowo-usługową. Będą także placówki oświatowe i miejsca rekreacji.
Zobacz więcej

DLA RODZINY:

Na działce przy ul. Karczunkowskiej w Warszawie zaprojektowano 19 budynków mieszkalnych, w których znajdą się także powierzchnie przeznaczone na działalność handlowo-usługową. Będą także placówki oświatowe i miejsca rekreacji. Fot. ARC

„Powstanie 19 budynków mieszkalnych wraz z pełną infrastrukturą społeczną, czyli szkołą, przedszkolem, boiskiem, a także różnorodną ofertą handlowo-usługową” — informuje BGK Nieruchomości, spółka odpowiedzialna za inwestycję.

We wtorek przedstawiciele rządu i BGK Nieruchomości podpisali umowę z wyłonioną w konkursie pracownią 22Architekci i AMC — Andrzej M. Chołdzyński, która opracuje projekt osiedla.

— Projekt modelowego osiedla Nowe Jeziorki to wyzwanie przede wszystkim na poziomie urbanistycznym, gdyż 10 tys. mieszkańców to skala małego miasta — mówi Maciej Kowalczyk z 22Architekci.

— Chcemy realizować dobrze zaprojektowane osiedla, które, tak jak Nowe Jeziorki, będą estetycznym, funkcjonalnym i przyjaznym miejscem do życia — dodaje wiceszef resortu inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Partnerem inwestycji jest m.in. miasto stołeczne Warszawa. Ratusz opracował wytyczne do realizacji projektu osiedla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy