Mieszko związał się z PLC na trzy lata

Krzysztof Maciejewski
opublikowano: 29-03-2000, 00:00

Mieszko związał się z PLC na trzy lata

Notowane na rynku równoległym Zakłady Przemysłu Cukierniczego Mieszko z Raciborza zawarły trzyletni kontrakt z niemieckim producentem słodyczy Park Lane Confectionery. Podpisana umowa to dla Mieszka nie tylko warte 30 mln zł zamówienia, ale i szansa wejścia na nowe rynki.

— Nasze produkty trafią do Europy Zachodniej i Australii. Przedstawiciele Park Lane wyrazili zainteresowanie zwłaszcza naszymi karmelkami w puszkach — mówi Tomasz Zarzyka, członek zarządu ZPC Mieszko.

Polska spółka zajmie się również dystrybucją wyrobów żelowych dostarczanych przez Niemców. Do tej pory Mieszko nie miał takich słodyczy w swojej ofercie.

— Produkujemy głównie czekolady i wyroby z karmelu. W ten sposób profile produkcyjne Mieszka i Park Lane uzupełnią się — dodaje Tomasz Zarzyka.

Park Lane Confectionery należy do Grupy Bimbo — koncernu zajmującego się produkcją i dystrybucją towarów spożywczych. Siedzibą GB jest Meksyk, a roczne obroty grupy przekraczają 2 mld USD (ponad 8 mld zł). KM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Maciejewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Mieszko związał się z PLC na trzy lata