Milestone Medical celuje w USA. Podwójnie

Alina Treptow
opublikowano: 2015-10-08 22:00

Biotechnologiczna spółka nie tylko przeskoczy z NewConnect na główny parkiet, ale również zadebiutuje na Nasdaq.

Milestone Medical, amerykańsko-chińska spółka specjalizująca się w systemach dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego (wykorzystywanego m.in. przy porodach) oraz iniekcji dostawowych (stosowanych m.in. przy zwyrodnieniu stawów), liczy na zastrzyk gotówki od inwestorów. W Komisji Nadzoru Finansowego jest już prospekt dotyczący najnowszej publicznejemisji akcji, która zostanie przeprowadzona po przejściu z małej giełdy na główny parkiet GPW.

MIĘDZYNARODOWA EKSPANSJA:
MIĘDZYNARODOWA EKSPANSJA:
Zarządzana przez Leonarda Ossera spółka Milestone Medical, celuje w kolejne rynki: USA, UE, Chin oraz Brazylii.
ARC

— Chcemy pozyskać do 10 mln USD — mówi Leonard Osser, prezes Milestone Medical.

Większość funduszy zostanie przeznaczona na budowę sieci dystrybucyjnej. Na razie spółka ma pozwolenie na sprzedaż technologii do znieczulenia zewnątrzoponowego na terenie Europy. Prezes informuje, że część dystrybutorów wstrzymuje się ze sprzedażą, czekając na zgodę amerykańskiego urzędu rejestracyjnego FDA (Food and Drug Administration). Zielonego światła ze strony amerykańskich urzędników spodziewa się w pierwszej połowie przyszłego roku. Po USA przyjdzie kolej na rynek chiński oraz brazylijski. Prezes zapewnia o atrakcyjności potencjalnego rynku znieczuleń zewnątrzoponowych — tylko w USA jest szacowany na ponad 1 mld USD, europejski jest wart co najmniej tyle samo. Znacznie większy natomiast, bo wyceniany na 7 mld USD, jest amerykański rynek iniekcji dostawowych, na którym spółka również chce być obecna ze swoim drugim wynalazkiem. Jego sprzedaż będzie możliwa po zakończeniu procesu rejestracyjnego.

— Zgody FDA spodziewamy się na początku przyszłego roku — mówi Leonard Osser. Rok później planowany jest debiut w Kraju Środka. Jednak w odróżnieniu od technologii dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego tutaj spółka nie rozgląda się jeszcze za dystrybutorami. Chce w pierwszej kolejności skupić się na pierwszej technologii.

Ambicje giełdowego Milestone Medical nie kończą się na warszawskiej giełdzie.

— W ramach dual listingu planujemy zadebiutować na amerykańskiej giełdzie Nasdaq. Gdy tylko zamkniemy ofertę na polskiej giełdzie, przygotowania ruszą pełną parą. Debiut nie tylko zdywersyfikuje inwestorów, ale też poprawi płynność spółki — uważa Leonard Osser.

W USA, ale na rynku OTC, jest notowana amerykańska spółka Milestone Scientific, współzałożyciel Milestone Medical (drugim jest chiński Beijing 3H Scientific Technology). Debiut na giełdzie w Polsce zapewnił Milestone Medical nie tylko dostęp do rynku kapitałowego, gdzie konkurencja wśród spółek biomedycznych jest znacznie mniejsza, ale też umożliwił start po unijne fundusze. W najbliższym czasie na prace R&D Milestone Medical chce pozyskać z Brukseli kilka milionów dolarów.