Czytasz dzięki

Miliard świeżego kapitału

opublikowano: 17-11-2019, 22:00

Bilans sprzedaży funduszy wyniósł w październiku 1 mld zł netto, wynika z danych serwisu analizy.pl.

„Podobnie jak w poprzednich miesiącach inwestorzy postawili na fundusze dłużne, do których wpłacili netto 1,3 mld zł. Do sześciu funduszy trafiło po ponad 100 mln zł, w tym najwięcej PKO Obligacji Długoterminowych (Parasolowy FIO). Kapitał płynie głównie do funduszy o uniwersalnej strategii, i to zarówno do funduszy papierów krótkoi średnioterminowych (w tej grupie znajduje się większość dawnych funduszy gotówkowych), jak i uniwersalnych długoterminowych. W październiku kapitał dodatkowo popłynął także do funduszy papierów skarbowych (saldo było dodatnie mimo trwającego odpływu z PKO Obligacji Skarbowych) oraz korporacyjnych” — napisano w raporcie.

Dodatni bilans sprzedaży w październiku trzeci miesiąc z rzędu odnotowały także fundusze surowcowe oraz fundusze aktywów niepublicznych. Pozostałe segmenty zakończyły miesiąc z przewagą umorzeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane