Miliarder, wizjoner i… dyslektyk

opublikowano: 10-05-2018, 22:00

„Z powodu mojej dysleksji, w młodości zostałem naznaczony jako leniwy i głupi, ponieważ szkolna tablica mnie nie interesowała...

„Z powodu mojej dysleksji, w młodości zostałem naznaczony jako leniwy i głupi, ponieważ szkolna tablica mnie nie interesowała. A to po prostu inny, kreatywny sposób myślenia i wiele dzieci z dysleksją poszło dalej, by osiągnąć wspaniałe rzeczy” — powiedział Richard Branson, brytyjski miliarder, nieustraszony podróżnik i genialny biznesmen, założyciel obejmującej ponad 400 firm Virgin Group, nagrodzony przez brytyjską królową tytułem szlacheckim za zasługi na rzecz rozwoju biznesu i przemysłu.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Według badań Cass Business School in London, częstotliwość występowania dysleksji wśród przedsiębiorców jest większa niż wśród osób z innych dziedzin. W Stanach Zjednoczonych cierpi na to schorzenie około 35 proc. przedsiębiorców, w Wielkiej Brytanii — około 20 proc., a w skali globalnej dotyczy ono od 5 do 10 proc. populacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy