Miliarderzy chcą pomóc w odbudowie katedry

opublikowano: 16-04-2019, 22:00

Francuscy miliarderzy zapowiadają, że wyłożą miliony na odbudowę paryskiej katedry Notre Dame, która spłonęła w poniedziałek.

Pożar, który wybuchł w niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach, zniszczył gotycki budynek, który był symbolem chrześcijaństwa od czasów średniowiecza i jednym z najważniejszych pomników historii w Europie. Najbogatsi Francuzi ogłosili we wtorek, że zaangażują się w sfinansowanie odbudowy katedry. Wśród nich jest Bernard Arnault, właściciel LVMH (producenta torebek Louis Vuitton), który obiecał 200 mln EUR. Franćois-Henri Pinault, prezes grupy Kering (w ramach której działają m.n. Gucci i Saint Laurent) oraz właściciel domu aukcyjnego Christie’s, wspólnie ze swoim ojcem zadeklarował 100 mln EUR. To odpowiedź na apele prezydenta Emmanuela Macrona, który wezwał do stworzenia funduszu odbudowy katedry, a także fundacji Fondation du Patrimoine. Wsparcie zapowiedzili też politycy niektórych krajów europejskich, w tym polscy prezydent i premier.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy