Miliarderzy chcą pomóc w odbudowie katedry

opublikowano: 16-04-2019, 22:00

Francuscy miliarderzy zapowiadają, że wyłożą miliony na odbudowę paryskiej katedry Notre Dame, która spłonęła w poniedziałek.

Pożar, który wybuchł w niewyjaśnionych do tej pory okolicznościach, zniszczył gotycki budynek, który był symbolem chrześcijaństwa od czasów średniowiecza i jednym z najważniejszych pomników historii w Europie. Najbogatsi Francuzi ogłosili we wtorek, że zaangażują się w sfinansowanie odbudowy katedry. Wśród nich jest Bernard Arnault, właściciel LVMH (producenta torebek Louis Vuitton), który obiecał 200 mln EUR. Franćois-Henri Pinault, prezes grupy Kering (w ramach której działają m.n. Gucci i Saint Laurent) oraz właściciel domu aukcyjnego Christie’s, wspólnie ze swoim ojcem zadeklarował 100 mln EUR. To odpowiedź na apele prezydenta Emmanuela Macrona, który wezwał do stworzenia funduszu odbudowy katedry, a także fundacji Fondation du Patrimoine. Wsparcie zapowiedzili też politycy niektórych krajów europejskich, w tym polscy prezydent i premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy