Miliardy uwolnione

WIS
opublikowano: 26-07-2007, 00:00

Dobre wieści dla branży rolno-spożywczej. Bruksela dała zielone światło miliardowym funduszom dla Polski.

Dobre wieści dla branży rolno-spożywczej. Bruksela dała zielone światło miliardowym funduszom dla Polski.

Firmy spożywcze, które od kilku miesięcy czekają na możliwość ubiegania się o dofinansowanie inwestycji z nowej puli funduszy unijnych (na lata 2007-13) mogą wreszcie szykować się do składania wniosków. Komisja Europejska zaakceptowała wczoraj przedłożony jej przez Polskę plan wydatkowania funduszy na wsparcie sektora rolno-spożywczego w latach 2007-2013, zwany Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Jego budżet sięga astronomicznej kwoty 17 mld EUR.

Jednym z trzech głównych celów PROW jest wsparcie sfery produkcyjnej. Dostępne fundusze na ten cel przekroczą 7,2 mld EUR. Firmy będą jednak walczyć przede wszystkim o pieniądze z puli przeznaczonej na zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej (1,1 mld EUR).

Instytucją odpowiedzialną za podział pieniędzy z PROW będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nie wiadomo jeszcze kiedy będzie można zacząć składać wnioski o dofinansowanie. Nieoficjalnie mówi się, że w październiku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu