Milion dla autonomicznego asystenta handlowców

opublikowano: 15-02-2018, 17:41
aktualizacja: 15-02-2018, 17:42

Edward znalazł inwestora. Mowa o aplikacji dla działów sprzedaży bazującej na sztucznej inteligencji, w rozwoju której pomoże fundusz YouNick Mint Venture Capital.

„Witaj, mam na imię Edward. Jestem inteligentnym asystentem dla działów sprzedaży. Działam proaktywnie wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji”. Na razie jeszcze system bazujący na sztucznej inteligencji nie zastąpi samych handlowców, ale ma im pomóc w pracy. „Osobisty asystent” jest aplikacją mobilną, która działając „w tle” zbiera informacje z telefonu, skrzynki e-mail czy kalendarza i przypomina m.in. o bieżących wydarzeniach. Menedżerowi zespołu daje natomiast dostęp do danych jego podwładnych po zalogowaniu się do panelu w przeglądarce internetowej. 

ARC

Rozwiązanie opracował krakowski startup 2040.io. Teraz planuje je intensywnie rozwijać. Fundusze na ten cel spółka pozyskała od YouNick Mint Venture Capital – dokładnie milion złotych. 

„Widzimy w Edwardzie duży potencjał na uzupełnienie istniejących systemów CRM poprzez integrację i automatyzację wielu czynności, które dziś niepotrzebnie pochłaniają cenny czas sprzedawców”, zaznacza cytowana w komunikacie Dagmara Nickel, prezes YouNick Mint.

System testuje obecnie 100 sprzedawców z kraju i zagranicy, m.in. ze Stanów Zjednoczonych oraz Indii. 

Będzie on rozwijany od strony informatycznej, tak by w przyszłości mógł realizować część zadań sprzedawców samoczynnie, pozwalając im skoncentrować się głównie na budowaniu relacji z klientami. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane