Milion na rozbudowę sieci fotobudek

opublikowano: 23-06-2015, 00:00

FunFotos, zarządca i producent fotokabin, zapowiada wzmożoną ekspansję w polskich i zagranicznych galeriach handlowych.

W polskim rynku fotobudek, czyli urządzeń umożliwiających samodzielne robienie sobie zdjęć, drzemie ogromny potencjał rozwojowy, tym bardziej że jest on stosunkowo nowy i jeszcze niezagospodarowany. Tak twierdzi Tomasz Swieboda, prezes funduszu venture capital Inovo, który właśnie zdecydował się finansowo i merytorycznie wesprzeć spółkę FunFotos, zarządzającą, ale też produkującą fotokabiny. Na jej rozwój przekaże 1,34 mln zł. Pieniądze z inwestycji mają zdynamizować ekspansję firmy na rynku krajowym i umożliwić wyjście za granicę.

— Naszym planem jest stworzenie do 2018 r. silnego podmiotu, który stanie się atrakcyjnym celem akwizycyjnym — zaznacza Tomasz Swieboda. Obecnie spółka FunFotos posiada 70 fotobudek i będzie zabiegać o wprowadzenie do obiegu kolejnych 200, chce je lokalizować głównie w popularnych centrach handlowych i w kinach.

— Prowadzimy rozmowy o współpracy z kolejnymi kilkudziesięcioma galeriami w całej Polsce. Poszerzamy naszą ofertę i kierujemy ją także do osób prywatnych, chcących zapewnić swoim gościom dodatkowe atrakcje — wyjaśnia Marcin Młodzki, prezes FunFotos. Co dokładnie oferuje FunFotos? Firma instaluje fotokabiny podłączone do internetu, co pozwala użytkownikom na szybkie przesłanie zdjęć znajomym, za pośrednictwem Facebooka czy Instagrama, a firmie na kontrolowanie ich stanu technicznego. Dodatkowo, urządzenia pozwalają klientom na dokonanie zapłaty za zdjęcia nie tylko gotówką, ale też bezstykową kartą płatniczą (paypass).

FunFotos to czwarta dokonana w tym roku inwestycja funduszu Inovo. Pieniądze na rozwój otrzymały również firmy: Sugester (oferuje narzędzie typu SaaS do zarządzania komunikacją z klientami i obiegiem informacji w firmie), Sotrender, zajmująca się monitorowaniem mediów społecznościowych, oraz MyLed, która w swojej działalności koncentruje się na konsolidacji krajowego rynku reklamowych nośników LED. Fundusz stawia na spółki o dużym potencjale wzrostu, które mogą być rozwijane w skali globalnej. W jego portfolio są także: Medware Studio, PrimeOn, ECC Games, PV Polska. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu