Milion złotych dla polskiego chemika

Barbara Warpechowska
opublikowano: 12-05-2016, 22:00

Spółka chemiczna Synthos ogłosiła konkurs dla naukowców badaczy w dziedzinie chemii. Nagroda wynosi milion złotych. Zgłoszenia do konkursu Synthos Chemical Award są przyjmowane od 1 maja do 31 lipca 2016 r., a zwycięzcę poznamy podczas uroczystej gali w lutym przyszłego roku. Konkurs przeznaczony jest dla tych, którzy nie ukończyli 50 lat, mają obywatelstwo polskie i dokonali odkrycia naukowego, które zostało wdrożone lub ma szansę na wdrożenie i może się przyczynić do rozwoju polskiego przemysłu chemicznego. Kapitułę konkursu tworzą wybitni polscy naukowcy — prof. Stanisław Penczek (przewodniczący), prof. Karol Grela, prof. Bogdan Marciniec, prof. Krzysztof Matyjaszewski, prof. Mieczysław Mąkosza oraz przedstawiciele firmy Synthos. To oni wybiorą osobę, która za swoje odkrycia naukowe otrzyma nagrodę.

— Od lat Synthos rozwija działania badawczo- -rozwojowe i wiemy, że inwestujemy w naszą przyszłość. Chcemy, by nagroda Synthos Chemical Award pokazała, jak prężnie rozwija się innowacyjna branża chemiczna w Polsce. Chcemy zachęcić młodych ludzi do działań badawczych w chemii — mówi Tomasz Kalwat, prezes Synthosa. Synthos jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych, czołowym europejskim producentem kauczuków NdBR i SSBR oraz polistyrenu do spieniania. W ostatnich pięciu latach zakończono prace nad 17 projektami, które zaowocowały wprowadzeniem na rynek nowych produktów. Obecnie Centrum Badawczo-Rozwojowe pracuje nad ponad 20 projektami. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu