Milioner krytykuje millenialsów

opublikowano: 16-05-2017, 13:11
aktualizacja: 16-05-2017, 13:12

Tim Gurner, australijski milioner dał radę millenialsom: chcecie mieć dom, przestańcie kupować grzanki z awokado, donosi The Guardian.

Gurner działa w segmencie luksusowych nieruchomości w Melbourne. Wartość projektów, które prowadził, sięga 3,8 mld USD. W wywiadzie telewizyjnym skrytykował młodych Australijczyków skarżących się, że nie stać ich na kupno domu lub mieszkania. Jego zdaniem, sami są sobie winni, bo stale wydają pieniądze na niepotrzebne rzeczy, na przykład drogie jedzenie.

Tim Gurner
youtube.com

- Kiedy próbowałem kupić mój pierwszy dom nie kupowałem pasty z awokado po 19 dolarów czy czterech kaw po 4 dolary za każdą – powiedział. – Jesteśmy w momencie kiedy oczekiwania młodych ludzi są niezwykle wysokie – dodał.

Jego zdaniem, nowa rzeczywistość jest taka, że wielu ludzi nie będzie stać na kupno domu do końca życia. Szczególnie młodych, którzy „wydają 40 USD dziennie na pastę z awokado czy kawę i nie pracują”. 35-letni Gurner podkreśla, że kiedy miał swój pierwszy biznes w wieku 19 lat pracował od 6 rano do 22:30 w nocy siedem dni w tygodniu. Dlatego stać go było na kupno pierwszego domu. 

- To pokolenie ogląda Kardashianów i myśli, że to normalne. Myślą, że posiadanie bentleya jest normalne. Chcą jeść na mieście każdego dnia. Chcą co roku podróżować do Europy – powiedział Gurner. – Ludzie, którzy mają dziś domy pracowali niezwykle ciężko na nie i oszczędzali każdego dolara, robili wszystko co można, aby wspięć się szczebel wyżej – dodał.

Gurner zaczął karierę kupując salę ćwiczeń w Melbourne w 2001 roku. 34 tys. USD potrzebne na zakup pożyczył od dziadka.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, guardian.co.uk, cnbc.com

Polecane