Miliony na instalacje OZE

opublikowano: 15-11-2018, 22:00

Samorząd województwa lubuskiego wspiera lokalne źródła energii odnawialnej.

Pod koniec listopada przedsiębiorcy z regionu będą mogli powalczyć o dotacje na projekty związane z wytwarzaniem energii z wiatru i biomasy. Granty pochodzą z działania 3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego („Odnawialne źródła energii”). Do podziału między wnioskodawców jest 45 mln zł. Unijne wsparcie nie jest zarezerwowane tylko dla firm — mogą z niego korzystać również organizacje pozarządowe, właściciele wielorodzinnych budynków mieszkalnych, uczelnie, instytuty badawcze i instytucje kultury. Beneficjenci będą mogli przeznaczyć dotacje na budowę instalacji wykorzystujących m.in. energię wodną, wiatrową, słoneczną, biomasę i biogaz. Maksymalny poziom wsparcia wynosi 85 proc. wydatków kwalifikowanych projektu. Wnioski o dotacje należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na sierpień 2019 r. Więcej informacji: www.rpo.lubuskie.pl.

WAŻNA DATA

26.11 Od tego dnia firmy z województwa lubuskiego będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 3.1 RPO WL. Nabór zakończy się 30 stycznia 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

OZE