Miliony na retencję

opublikowano: 03-06-2018, 22:00

Fundusz ochrony środowiska wspiera inwestycje przeciwpowodziowe.

Miasto Brańsk (woj. podlaskie) otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ponad 14,2 mln zł na budowę zbiornika wodnego małej retencji oraz uregulowanie rzeki Nurzec. To inwestycja w bezpieczeństwo powodziowe, a także ochronę miasta i okolice przed suszami.

— Starania o ten zbiornik trwały 20 lat. Cieszymy się, że dzięki dotacji stawiamy przysłowiową kropkę nad „i” — powiedział Czesław Sokołowski, burmistrza Brańska.

Całkowity koszt projektu to 14,7 mln zł. Ukończenie inwestycji planowane jest na luty 2021 r. Działania podjęte w Brańsku na Podlasiu — informuje NFOŚiGW — są krokiem w kierunku rozbudowywania małej retencji w całej Polsce.

Fundusz stawia także na duże inwestycje. W kwietniu przekazał 71 mln zł na system antypowodziowy w Oświęcimiu. Pieniądze pochodziły z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, czyli z funduszy unijnych. Gmina otrzymała je w trybie pozakonkursowym. Całkowita wartość projektu, który ma zwiększyć bezpieczeństwo powodziowe nie tylko położonych w pobliżu Wisły Oświęcimia i okolicznych gmin, ale też Muzeum Auschwitz- Birkenau, to 74 mln zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu