Millenium Hall ma pozwolenie na budowę

Agnieszka Janas
opublikowano: 17-10-2006, 00:00

nwestor olbrzymiego obiektu w stolicy Podkarpacia zapowiada jego uruchomienie za niewiele ponad rok. Już trwają prace przygotowawcze.

Wiele wskazuje na to, że w Rzeszowie wkrótce ruszy budowa regionalnego, wielofunkcyjnego centrum handlowego Millenium Hall. Obiekt otrzymał we wrześniu pozwolenie na budowę, które właśnie się uprawomocniło. To pozwala deweloperowi, spółce Conres z Rzeszowa, planować otwarcie na koniec 2007 r. Ambitne plany zakładają, że będzie to jedno z największych w kraju centrów handlowo-kulturalno-rozrywkowych. Powierzchnia łączna obiektu wyniesie 135 tys. mkw.

— Na terenie inwestycji prowadzone są prace przygotowawcze, których celem jest zorganizowanie zaplecza budowy, w tym doprowadzenie wody i energii elektrycznej. Prace ziemne, polegające na palowaniu próbnym, potwierdziły dane dotyczące obciążeń gruntu. Na podstawie ich wyników nastąpiły niewielkie korekty w projekcie konstrukcji fundamentów całego obiektu. Za kilka dni rozpoczęta zostanie zasadnicza budowa — relacjonuje Artur Mądro, kierownik budowy Millenium Hall.

Autorami projektu są architekci z krakowskiego Biura Architektonicznego ARCHI 5. Inwestycja jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Układ przestrzenny Millenium Hall powstał na podstawie wytycznych biura rozwoju miasta Rzeszowa.

— Ideą powstania Millenium Hall było stworzenie obiektu łączącego funkcję handlową, kulturalno-rekreacyjną oraz hotelowo-biznesową pod jednym dachem — mówi Bogdan Pawłowski, inwestor obiektu.

W Rzeszowie kończy się właśnie proces modernizacji Galerii Graffica. Planowana jest także budowa wielkopowierzchniowego centrum pod roboczą nazwą Hotel Rzeszów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu